Результати аналізів онлайн за кодом Вашого замовлення

Запис до лікаря у зручний для Вас час

Розташування та контактна інформація наших Філій

Вакцинація

Вакцинація — це введення в організм медичних імунобіологічних препаратів для формування імунної відповіді інфекційних захворювань. Вакцина містить спеціально оброблені біологічні збудники захворювань, проти яких необхідно сформувати імунітет. Це або живі, але ослаблені штами вірусів і бактерій, або мертві (інактивовані) мікроорганізми, або спеціальний очищений білок. Потрапляючи в організм, вакцина запускає процес формування специфічної несприйнятливості до певних збудників.

Крім мікроорганізмів вакцина містить інші елементи: спеціальні консерванти для зберігання стерильності, деяку кількість додаткових речовин, що забезпечують блокування активності хвороботворних мікроорганізмів. Всі додаткові речовини та консерванти пройшли перевірку контролю безпеки, дозволені для введення в організм людини, рекомендовані ВООЗ. Кожна вакцина має чітку інструкцію до застосування, включно детальний список складових компонентів. Наявність у людини гострих алергічних реакцій на будь-які складові вакцини вважається протипоказанням для її використання в даному конкретному випадку.

Для чого необхідна вакцинація

Вакцина дозволяє сформувати імунний захист організму тільки від тієї хвороби, проти якої вона створена. Найбільш поширений спосіб вакцинації — ін'єкція. Але також використовуються назальні спреї або краплі в рот. Вакцинація здійснюється шляхом щеплення. Щеплення — дієвий інструмент для імунізації, тобто несприйнятливості організму до найбільш небезпечних для життя інфекційних захворювань. Імунізація вважається максимально ефективним методом запобігання поширенню інфекцій. Вакцинопрофілактика сприяє створенню колективного імунітету, при якому кількість щеплених і захищених від вірусів людей істотно перевищує кількість нещеплених і гарантує інфекційну безпеку суспільству в цілому.

Для чого це потрібно? Є невелика категорія людей, кому не можна робити щеплення. Як правило, це люди з алергією на компоненти вакцини, або мають серйозні порушення в роботі імунної системи. Також не рекомендується вакцинуватися в гострий період інфекційного захворювання. Але після одужання робити щеплення необхідно. В усіх інших випадках без щеплення організм виявляється більш уражений до небезпечних хвороб. Коли велика частина суспільства захищена і щеплена від таких захворювань, як кір, краснуха, дифтерія, поліомієліт, кашлюк і т.і., це знижує ймовірність поширення небезпечних мікроорганізмів, захищає невакцинованих людей. Останнім часом все більше людей відмовляються від вакцини, що несе безпосередню загрозу здоров'ю суспільства в цілому. Колективний імунітет знижується, і хвороби поширюються з небезпечної швидкістю. Щоб запобігти спалаху небезпечних захворювань, рівень вакцинації повинен становити близько 95%.

Міфи про вакцинацію

Деякі члени сучасного суспільства в Україні відмовляються від щеплень. Це викликано, в першу чергу, страхом перед ускладненнями і тотальним нерозумінням вакцинопрофілактики. Щеплення в більшості випадків викликає тимчасову незначну реакцію, поки формується імунна відповідь на мікроорганізми, що вводяться. Загрозливі побічні явища зустрічаються рідко, вони пов'язані переважно з поганою якістю окремих вакцин, з недотриманням термінів і правил зберігання препаратів. Дані Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я спростовують відомі міфи і вакцинах. Наприклад, міф про те, що вакцинація КПК призводить до аутизму. Або міф про шкоду ртуті, яка використовується як консервант в деяких вакцинах. Вся ця інформація не знайшла наукового підтвердження і була спростована фахівцями.

Які сучасні вакцини існують

Сучасні вакцини можна розділити на три групи:

  • живі;
  • інактивовані;
  • анатоксини.

Випускають препарати кілька виробників, які постачають свою продукцію на весь світ. Найбільші та відомі компанії Sanofi Pasteur (Франція), GlaxoSmithKline (Бельгія), PFIZER, Inc. (США). Деякі люди відмовляються вакцинуватися вакцинами виробництва Індії, мотивуючи це низькою якістю вакцин. Вибір виробника — право кожного, але не привід повністю відмовитися від вакцинопрофілактики небезпечних захворювань.

Календар щеплень

Фахівці розробили індивідуальний календар щеплень, де вказана загальна інформація про те, які щеплення необхідні та коли. Обов'язковими є щеплення від гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції.

Але це основна інформація про обов'язкові вакцинації. За власним бажанням можна розширити список щеплень, зробити їх за свої кошти в будь-якій приватній чи державній клініці, при наявності відповідних вакцин в країні. Наприклад, від вітряної віспи, ротавірусної та пневмококової інфекції, вірусу папіломи людини.

Багато хто вважає, що щеплення тільки для дітей. Це ще одна помилка. Вакцинуватись необхідно згідно з календарем щеплень, деякі вакцини необхідно повторювати у дорослому віці. Так вакцинацію від дифтерії та правця потрібно повторювати раз в 10 років. А щеплення від грипу виконуються щорічно. При виїзді в інші країни можуть знадобитися специфічні щеплення для дорослих, наприклад, від малярії.

У медичному центрі "Салютем" пацієнтів приймають досвідчені лікарі-імунологи. Тут допоможуть розробити план вакцинації для пацієнтів будь-якого віку, виконають перевірку стану здоров'я, здійснять вакцинопрофілактику. Для цього використовуються високоякісні вакцини, переважно європейських виробників (GlaxoSmithKline (GSK) Бельгія, Sanofi Pasteur, Франція).


Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатись до лікаря

Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатися на діагностику

Ми вдячні Вам за питання. Ми відправимо відповідь, підготовлену відповідальним лікарем, на вказаний Вами email

Задати питання

Отримати результати

Ваш браузер устарел. Для корректного отображения обновите его или установите другой.

Для работы сайта должен быть включен JavaScript