Результати аналізів онлайн за кодом Вашого замовлення
Запис до лікаря у зручний для Вас час
Розташування та контактна інформація наших Філій
Моніторинг цукрового діабету
Частою причиною звернення пацієнтів до ендокринолога є розвиток цукрового діабету. Підвищення рівня глюкози в крові може бути раптової знахідкою, наприклад, при проведенні передопераційного обстеження або під час профогляду. Симптоматично патологія проявляється спрагою, сухістю в роті, сонливістю, частим сечовипусканням, загальною слабкістю, довгим загоєнням ран, тахікардією, прискореним диханням, нудотою.
У клініці Салютем у Вінниці ведуть консультативний прийом досвідчені фахівці вузького профілю, в тому числі ендокринологи. В їх обов'язки входить збір анамнезу, проведення огляду, а також діагностика, лікування діабету. Крім того, лікар дає рекомендації щодо попередження розвитку ускладнень, навчає правильному використанню глюкометра, проводить корекцію інсулінотерапії в залежності від перебігу хвороби. В умовах медичного центру є можливість пройти не тільки лабораторне, а й інструментальне обстеження.
Лабораторна діагностика діабету включає в себе визначення не тільки рівня глюкози в крові, а й інших показників. У нормі рівень глікемії коливається від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Фізіологічне підвищення цукру може спостерігатися при емоційному стресі, фізичному навантаженні, однак організм самостійно повертає глюкозу в норму.
Якщо аналіз крові показав значення від 5,5 до 6,1 ммоль/л, лікар підозрює порушення толерантності до глюкози. У лабораторіях показники цукру можуть бути різними, однак в бланку з результатами дослідження обов'язково вказується норма, згідно з якою здійснюється оцінка рівня глікемії.
Щоб отримати достовірні дані аналізу, слід дотримуватися рекомендацій:
- відмовитися від їжі за 8-12 годин до забору крові;
- не вживати алкоголь за добу до дослідження;
- протягом 2-х днів до аналізу слід контролювати фізичне навантаження, не зловживати солодощами, припинити прийом гормональних препаратів (за погодженням з лікарем).
Коливання цукру можуть вказувати на захворювання підшлункової залози, гіпоталамуса, печінки, кишечника, порушення метаболізму, недостатнє надходження поживних речовин в організм (при голодуванні, дотриманні суворої дієти).
Запідозривши розвиток цукрового діабету, лікар призначає такі лабораторні дослідження.
- Глюкозотолерантний тест — проводиться на стадії постановки діагнозу, однак не використовується для контролю над перебігом хвороби. Аналіз призначається на ранок, натщесерце. Пацієнт приймає глюкозу (75 г), розчинену у воді (300 мл). Через 1 і 2 години проводиться забір крові і визначається рівень глюкози. Показник вище 7,8 ммоль/л вказує на стан, що передує діабету, а рівень цукру понад 11 ммоль/л свідчить про розвиток захворювання.
- Аналіз на глікозильований гемоглобін — характеризує коливання глюкози в крові протягом останніх 3-х місяців. Суть методу полягає у визначенні співвідношення всього гемоглобіну до його пов'язаної з глюкозою частини (глікірованому гемоглобіну). При отриманні показника більше 5,9% слід говорити про підвищений вміст цукру в крові протягом останніх 3-х місяців.
- Аналіз сечі на наявність глюкози, ацетону.
- Аналіз крові на інсулін.
- Визначення С-пептиду — білка, який знаходиться в проінсуліні і вказує на кількість інсуліну в організмі.
- Пошук антитіл до бета-клітин підшлункової залози.
- Визначення змісту фруктозаміну. Аналіз показує, який рівень цукру спостерігався в крові протягом останніх двох-трьох тижнів.
Щоб попередити розвиток цукрового діабету, рекомендується регулярно проходити обстеження, правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.