Результати аналізів онлайн за кодом Вашого замовлення

Запис до лікаря у зручний для Вас час

Розташування та контактна інформація наших Філій

Моніторинг цукрового діабету

Частою причиною звернення пацієнтів до ендокринолога є розвиток цукрового діабету. Підвищення рівня глюкози в крові може бути раптової знахідкою, наприклад, при проведенні передопераційного обстеження або під час профогляду. Симптоматично патологія проявляється спрагою, сухістю в роті, сонливістю, частим сечовипусканням, загальною слабкістю, довгим загоєнням ран, тахікардією, прискореним диханням, нудотою.

У клініці Салютем у Вінниці ведуть консультативний прийом досвідчені фахівці вузького профілю, в тому числі ендокринологи. В їх обов'язки входить збір анамнезу, проведення огляду, а також діагностика, лікування діабету. Крім того, лікар дає рекомендації щодо попередження розвитку ускладнень, навчає правильному використанню глюкометра, проводить корекцію інсулінотерапії в залежності від перебігу хвороби. В умовах медичного центру є можливість пройти не тільки лабораторне, а й інструментальне обстеження.

Лабораторна діагностика діабету включає в себе визначення не тільки рівня глюкози в крові, а й інших показників. У нормі рівень глікемії коливається від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Фізіологічне підвищення цукру може спостерігатися при емоційному стресі, фізичному навантаженні, однак організм самостійно повертає глюкозу в норму.

Якщо аналіз крові показав значення від 5,5 до 6,1 ммоль/л, лікар підозрює порушення толерантності до глюкози. У лабораторіях показники цукру можуть бути різними, однак в бланку з результатами дослідження обов'язково вказується норма, згідно з якою здійснюється оцінка рівня глікемії.

Щоб отримати достовірні дані аналізу, слід дотримуватися рекомендацій:

  • відмовитися від їжі за 8-12 годин до забору крові;
  • не вживати алкоголь за добу до дослідження;
  • протягом 2-х днів до аналізу слід контролювати фізичне навантаження, не зловживати солодощами, припинити прийом гормональних препаратів (за погодженням з лікарем).

Коливання цукру можуть вказувати на захворювання підшлункової залози, гіпоталамуса, печінки, кишечника, порушення метаболізму, недостатнє надходження поживних речовин в організм (при голодуванні, дотриманні суворої дієти).

Запідозривши розвиток цукрового діабету, лікар призначає такі лабораторні дослідження.

  • Глюкозотолерантний тест — проводиться на стадії постановки діагнозу, однак не використовується для контролю над перебігом хвороби. Аналіз призначається на ранок, натщесерце. Пацієнт приймає глюкозу (75 г), розчинену у воді (300 мл). Через 1 і 2 години проводиться забір крові і визначається рівень глюкози. Показник вище 7,8 ммоль/л вказує на стан, що передує діабету, а рівень цукру понад 11 ммоль/л свідчить про розвиток захворювання.
  • Аналіз на глікозильований гемоглобін — характеризує коливання глюкози в крові протягом останніх 3-х місяців. Суть методу полягає у визначенні співвідношення всього гемоглобіну до його пов'язаної з глюкозою частини (глікірованому гемоглобіну). При отриманні показника більше 5,9% слід говорити про підвищений вміст цукру в крові протягом останніх 3-х місяців.
  • Аналіз сечі на наявність глюкози, ацетону.
  • Аналіз крові на інсулін.
  • Визначення С-пептиду — білка, який знаходиться в проінсуліні і вказує на кількість інсуліну в організмі.
  • Пошук антитіл до бета-клітин підшлункової залози.
  • Визначення змісту фруктозаміну. Аналіз показує, який рівень цукру спостерігався в крові протягом останніх двох-трьох тижнів.

Щоб попередити розвиток цукрового діабету, рекомендується регулярно проходити обстеження, правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.

Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатись до лікаря

Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатися на діагностику

Ми вдячні Вам за питання. Ми відправимо відповідь, підготовлену відповідальним лікарем, на вказаний Вами email

Задати питання

Отримати результати

Ваш браузер устарел. Для корректного отображения обновите его или установите другой.

Для работы сайта должен быть включен JavaScript