Результати аналізів онлайн за кодом Вашого замовлення

Запис до лікаря у зручний для Вас час

Розташування та контактна інформація наших Філій

Як підготуватися до здачі аналізів

Шановні пацієнти!

Рекомендуємо Вам звернути увагу на правила підготовки до взяття біологічного матеріалу для лабораторних аналізів.

Підготовка пацієнта до забору венозної крові:

Слід дотримуватись цих правил при проведенні біохімічних, гормональних, гематологічних тестів, комплексних імунологічних тестів.

 •      Рекомендується кров здавати зранку, натщесерце (не менше 8 годин голодування і не більше 14, вода в звичному режимі),  напередодні слід уникати харчових перенавантажень.
 •      У випадку приймання ліків слід проконсультуватись з  лікарем про доцільність проведення лабораторного дослідження на фоні прийому препарату, тривалість відміни ліків залежить від періоду виведення його із крові.
 •      Необхідно виключити вживання алкоголю напередодні дослідження.
 •      Не вживати тютюнові вироби не менш як 1 годину до забору крові.
 •      Бажано уникнути фізичних та емоційних навантажень напередодні дослідження.
 •      Після приходу в лабораторію перед забором крові відпочити (посидіти 10-15 хвилин).
 •      Не бажано здавати кров для лабораторного дослідження одразу після фізіотерапевтичних процедур, інструментального обстеження та інших медичних процедур.
 •      При виконанні досліджень на наявність інфекції слід враховувати, що в залежності від періоду інфікування і стану імунної системи пацієнта можливий негативний результат. Тим не менш, негативний результат повністю не виключає інфекцію. В сумнівних випадках рекомендується провести повторний аналіз.
 •      Для контролю лабораторних показників в динаміці рекомендується проводити повторні дослідження в однакових умовах в одній лабораторії, здавати кров в один і той же час доби і т.п.

Спеціальні рекомендації по деяким дослідженням:

Пролактин - кров здавати зранку до 10.00,але не пізніше чим через 2 години після пробудження. Перед процедурою заспокоїтись 10-15 хвилин.За добу виключити фізичні навантаження,  статеві контакти, прийом алкоголю,паління,тепловий вплив(сауна), подразнення молочних залоз,гінекологічні процедури.

Прогестерон - не менше ніж за 3 дні до обстеження виключити фізичні навантаження.

Кортизол у добовій сечі - в ємність для добової сечі додати 20 г борної кислоти( обов'язково!),першу ранкову порцію в унітаз,всю послідуючу, включаючи ранкову порцію слідуючого дня- в ємність.Ємність з сечею на протязі збору тримати в темному прохолодному місці.

Напередодні дослідження необхідно виключити прийом таких препаратів, як синтетичні аналоги глюкокортикоїдів, естрогену,опіатів,пероральні контрацептиви та інші, або узгодити прийом препаратів з лікарем.

АКТГ - секреція даного гормону знаходиться під впливом добового ритму. Слід дотримуватись рекомендації свого лікаря .

Соматомедін - не проводити дослідження в період гострих захворювань, в стані емоційного перенавантаження.Бажано здавати кров зранку до 11.00 через 8-12 годин голодування.

Гормони щитовидної залози - за 2-3 дні до обстеження узгодити з ендокринологом прийом тиреоїдних гормонів та йодвмісних препаратів, не приймати тиреоїдні препарати в день дослідження до забору крові.

Тиреоглобулін - дослідження проводиться до сканування чи пункційної біопсії щитовидної залози або не раніше чим через 6 неділь після хірургічного чи радіоактивного лікування.

Паратгормон - узгодити з лікарем прийом препаратів кальцію.

Простат-специфічний антиген - дослідження проводити до або не раніше чим через 7 днів після біопсії простати, масажу чи пальцевого ректального обстеження простати,трансректального УЗД, велоергометрії та інших механічних впливів.

Вовчаковий антикоагулянт - за 2 дні до забору крові узгодити з лікарем прийом гепарина,непрмих антикоагулянтів.

 

Підготовка пацієнта до процедури здачі сечі

Забір сечі для загального аналізу сечі, аналізу сечі за Нечипоренко

 •      Для дослідження слід зібрати ранкову сечу у стерильний контейнер.
 •      Напередодні рекомендується не вживати ті овочі та фрукти, які можуть змінити колір сечі, не приймати діуретики.
 •      Перед забором матеріалу необхідно провести ретельну гігієну статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз під час менструації.
 •      Для достовірного проведення дослідження, при першому ранковому сечовипусканні невелику кількість сечі (перші 2 сек) випустити в унітаз, а потім, не затримуючи сечовипускання, зібрати всю порцію сечі в чисту ємність. Далі відлити в контейнер приблизно 50 мл матеріалу.
 •      Доставити контейнер з сечею в лабораторію необхідно протягом 2-3 годин. Для більш тривалого зберігання проб використовуються спеціальні набори, які можна отримати в лабораторії та пунктах забору.

Забір сечі для виконання “Трьох стаканної проби” сечі

 •      Для дослідження слід зібрати ранкову сечу у 3 стерильні контейнери.
 •      При першому ранковому сечовипусканні невелику кількість сечі (перші 2 сек) випустити в унітаз, далі третину сечі зібрати в один контейнер, наступну третину -  в другий, і останню третину сечі – в третю, зробивши відповідні відмітки на контейнерах. Сечу слід збирати не затримуючи сечовипускання.

Забір добової сечі для біохімічного аналізу

 •      Сеча збирається протягом всієї доби.
 •      Перша ранкова порція сечі не набирається. Засікається час. Всі наступні порції сечі, зібрані протягом дня, ночі а також ранкову порцію сечі, зібрану через 24 години з моменту засікання часу, збирають в одну ємність,  яка зберігається в прохолодному місці (+4....+8) протягом всього часу збору.
 •      Після завершення збору, об'єм сечі точно виміряти, обов'язково перемішати і одразу відлити пробу матеріалу (не більше 50-100 мл) в стерильний контейнер. На направленні (або в пункті забору) слід вказати добовий об'єм сечі в мл.

 Забір добової сечі для бактеріологічного посіву сечі (з аналізом чутливості до антибіотиків)

 •      Рекомендується дослідження проводити до початку антибактеріальної терапії. Краще використовувати першу ранкову порцію сечі, в котрій після довготривалої затримки сконцентрована найбільша кількість бактерій, але допускається забір сечі протягом дня при умові, що вона отримана не раніше ніж через 3 години після останнього сечовипускання.
 •      На контейнері необхідно зазначити дату і час забору матеріалу.

 Підготовка пацієнта до забору мокроти:

 •      Для дослідження слід зібрати порцію мокроти у стерильний контейнер.
 •      Забір мокроти виконується після сну під час приступу кашлю. Перед відкашлюванням необхідно ретельно почистити зуби і прополоскати рот кип’яченою водою з метою видалення рештків їжі, епітелію і мікрофлори ротової порожнини.
 •      Необхідно слідкувати, щоб в контейнер не потрапила слина і носоглотковий слиз. Якщо мокрота відділяється погано, на передодні можна прийняти відхаркуючий засіб.
 •      До відправки матеріалу в лабораторію можливе зберігання матеріалу при температурі +2...+8°С не більше 2-3 годин.

 Підготовка пацієнта до забору грудного молока

 •      Для дослідження слід зібрати грудне молоко у стерильний контейнер.
 •      Грудне молоко збирається в різні контейнери із лівої і правої молочної залози.
 •      Перед зціджуванням руки і молочні залози обробляють милом, соски і області біля сосків обробляють 70% спиртом (кожну залозу окремим тампоном).
 •      Початкову порцію (5-10 мл) не збирають, наступні порції зціджують  в маркований стерильний контейнер. До відправки в лабораторію можливе зберігання матеріалу при температурі +2....+8°С не більше 2-3 годин.

 

Спермограма (аналіз сім’яної рідини)

Для отримання достовірних результатів необхідно статеве утримування не менше 2 діб і не більше 7 днів. Сперму отримують шляхом мастурбації. Збирають сперму в спеціальний стерильний контейнер (можливо отримати в лабораторії). Важливо зібрати всю сперму! Матеріал доставляють в лабораторію протягом 20-30 хвилин з дотриманням температури +27°С...+37°С.

Забороняється:

- збирати еякулят в презерватив;
- використовувати для отримання сперми перерваний статевий акт;
- використовувати при мастурбації крем, вазелін і т.п.

Виключити:

- алкоголь, лікувальні і наркотичні препарати;
- процедури з прогріванням (УВЧ, сауни і т.п.);
- тяжкі фізичні навантаження, стресові ситуації.

Дослідження має бути перенесено якщо:

- наявні запальні захворювання уретры і/або інших органів статевої сфери (дослідження еякуляту проводять після 2 тижнів після проведення лікування основного захворювання);
- протягом 7-10 днів перед аналізом були простудні або інші гострі захворювання, що супроводжувались підвищенням температури тіла;
- напередодні дослідження був проведений масаж простати.

Для первинної оцінки еякуляту рекомендовано провести два дослідження з інтервалом не менше 7 днів і не більше 3 тижнів. Якщо результати двох досліджень суттєво відрізняються одне від одного, треба провести додатковий аналіз.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Прийом БУДЬ-ЯКИХ медикаментів, куріння, вживання алкоголю, кави може вплинути на результати лабораторного тестування.

 

Лікувальні та діагностичні процедури (оперативні втручання, ін'єкції, пункції, біопсії, масаж, ергометри, діаліз, введення рентгенконтрастних засобів, Імуносцинтиграфія, іонізуюче випромінювання, ендоскопічне дослідження) також можуть вплинути на результати лабораторного дослідження.

Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатись до лікаря

Ваш запит відправлено. Адміністратор медичного центру зателефонує Вам для узгодження деталей. Дякуємо

Записатися на діагностику

Ми вдячні Вам за питання. Ми відправимо відповідь, підготовлену відповідальним лікарем, на вказаний Вами email

Задати питання

Отримати результати

Ваш браузер устарел. Для корректного отображения обновите его или установите другой.

Для работы сайта должен быть включен JavaScript